Skóra człowieka niczym gąbka wchłania wszystkie substancje, które na nią nałożymy.Popularne kosmetyki mają przepiękny zapach, ładne opakowania i doskonałą reklamę. Jednak na ile są one korzystne dla naszego organizmu? Powszechnie wiadomo, że większość substancji ma niekorzystny wpływ na naszą skórę – podrażniają ją, prowadzą do alergii. Rozwiązaniem są kosmetyki naturalne sklep.

Większość szkodliwych substancji dodawanych do kosmetyków i środków czystości w mniejszym lub większym stopniu każdy z nas stosuje na co dzień. Niektóre z tych substancji występują w bezpiecznej dla zdrowia dawce, jednak stosowane codzienne i w nadmiernych ilościach może dojść do przedawkowania. Poza tym nie wiadomo dokładnie, jaki wpływ na zdrowie mają toksyny zbierające się w naszym organizmie i jakie zachodzą w nim reakcje.

Choć producent jest zobowiązany do umieszczana pełnego składu produktu, to nie wszyscy się do tego stosują i ukrywają w tajemnicy przed konsumentem niektóre składniki. Na przykład substancje zapachowe zawarte w produkcie mogą zostać tylko opisane zdawkowo, a na cały skład zapachu może się składać wiele składników niewiadomego pochodzenia.Kosmetyki naturalne sklep oferują produkty ekologiczne, przyjazne dla skóry, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę, upiększają ją i pielęgnują dzięki naturalnym substancjom. Wspomagają samoregulację organizmu, stymulują naturalne funkcje fizjologiczne skóry. Są bez porównania lepsze od popularnych, syntetycznych kosmetyków.

Kosmetyki naturalne sklep przyjazne Ziemi

Pieniądze, które wydajemy na kosmetyki naturalne sklep nie tylko służą naszemu zdrowiu i urodzie, ale w ten sposób wspieramy również farmy ekologiczne czy walkę przeciw testowaniu kosmetyków na zwierzętach. Kosmetyki naturalne sklep, aby otrzymać certyfikat ekologiczny lub zyskać miano kosmetyku naturalnego, są zobowiązane wypełnić całe mnóstwo wnikliwych badań – na przykład czy dany składnik użyty do produkcji jest przynajmniej w 95% naturalny i organiczny, nie testowany na zwierzętach oraz czy jest biodegradowalny. Kosmetyki naturalne sklep nie może używać składników pochodzenia petrochemicznego.

screen